Nätverksträffar med Helsingborgs husförsamlingsnätverk

I höst blir det ny tid, nytt upplägg och ny plats för nätverksträffarna. Vi träffas första gången nu på söndag 4 oktober kl 15. Senare i höst träffs vi även 1 november och 29 november samma tid. Nätverksträffarna kommer att vara på Träffpunkt Rosenknoppen på Planteringen (Planteringsvägen 36 – inne på gården).

Planteringen

Upplägget kommer att bli lite kortare och enklare med fika, lovsång, undervisning och bön. Ansvaret för att hitta på något för barnen kommer rotera på föräldrar och andra som vill. Man får också gärna finnas på Planteringen innan under dagen för att möta människor. Någon gång längre fram i höst kan vi tillsammans tex bjuda på glögg och pepparkakor men andra  initiativ från de olika husförsamlingarna är också mer än välkomna. Precis som tidigare kommer ansvaret för iordningsställande, fika och städning att rotera på de olika husförsamlingarna.

 

4 okt

1 nov

29 nov

Talare

Rickard Cruz

Håkan Hedlund

Johan Bruneskog

Värd

Daniel Reineborn

Rickard Cruz

Maria Cruz

Iordningställande

Söder

Ättekulla

Höganäs

Fika

Ättekulla

Miatorp

Berga

Städ

Höganäs

Söder

Miatorp

Varmt välkomna med!

Lämna ett svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.